sowie

Spółdzielnie socjalne, przedsiębiorczość społeczna w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-11-21 16:34

Ostatni komentarz: Tak trzymać!
dodany: 2009.03.12 11:25:50
przez: benk
czytaj więcej
Biznesmeni i społecznicy w jednym
2012-04-12 14:43

Wałbrzyskie centrum budowlane Sirbud otrzymało wyróżnienie w kategorii Dolnośląski Filantrop Roku. Dolnośląskim Przedsiębiorcą Społecznym 2011 roku została Spółdzielnia Socjalna Patron z Jeleniej Góry. Podczas uroczystej gali wyróżniono również jednostki samorządu terytorialnego, produkty lokalne oraz filantropów, którzy wykazywali się umiejętnością łączenia ekonomii oraz inicjatyw prospołecznych.- Zmieniła się nieco formuła w stosunku do roku ubiegłego. Oddzieliliśmy kategorię „wolontariusz” i zrobiliśmy dla niej osobna galę. – tłumaczy Anna Kacperska z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej- Poszerzyliśmy jednak ideę konkursu o „Dolnośląski Produkt Lokalny” – dodaje współorganizatorka. Kapituła konkursu nie miała łatwego zadania. Spośród paru dziesięciu nominowanych musiała wybrać laureatów oraz wyróżnienia w 4 kategoriach. Wśród Dolnośląskich Produktów Lokalnych najlepszy okazał się Jarmark Tkaczy Śląskich i Kwiatu Lnu, organizowany w Lubawce. Z kolei jako samorząd, który wspiera organizacje pozarządowe, ekonomię społeczną oraz lokalne inicjatywy, bezapelacyjnie wybrano gminę Żmigród. - Cieszymy się, że trzeci sektor rozwija się u nas tak prężnie. Te organizacje pewne sprawy, które wynikają z zadań gminy, robią często lepiej i taniej. Widać po prostu, że członkom chce się pracować skrupulatnie i czerpią z tego przyjemność - opowiada Robert Lewandowski, burmistrz gminy Żmigród. W kategorii Dolnośląski Filantrop Roku wyróżnienie przyznano wałbrzyskiemu centrum budowlanemu „Sirbud” , które prowadzone jest przez Daniela Sipa oraz Dorotę Barańską.


Zwycięzcą w tej kategorii została z kolei piekarnia „Leśnicka” oraz jej właściciel Stanisław Kibało. Najwięcej emocji towarzyszyło jednak Dolnośląskiemu Przedsiębiorcy Społecznemu. Wyróżnienie powędrowało w ręce Bożeny Ziemiańskiej, która prowadzi Kawiarnię oraz galerię sztuki „Lotos” w Kamiennej Górze. - Minęło już przeszło 26 lat odkąd prowadzę ten biznes. Cieszę się, że doceniono również moją działalność non-profit. Jest to zarówno galeria wystawiennicza, jak i miejsce spotkań artystów i muzyków – mówi Bożena Ziemiańska, właścicielka kawiarni „Lotos”.Zwycięzcą gali została Spółdzielnia Socjalna „Patron” z Jeleniej Góry. Podmiot ten jest przykładem łączenia celów ekonomicznych oraz społecznych. Organizacja zajmującej się porządkowaniem i utrzymaniem terenów miejskich, a zatrudnione są w niej osoby bezdomne. - To właśnie dla nich ta nagroda. - podkreśla Konrad Sikora, prezes Spółdzielni Socjalnej „Patron” - Założycielem tego pomiotu jest Towarzystwo Pomocy Brata Alberta z Jeleniej Góry, które prowadzi noclegownię dla osób bezdomnych. Spółdzielnia to dla nich szansa na nowe życie i w imię tej idei staramy się postępować – mówi laureat konkursu. Red.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: