sowie

Spółdzielnie socjalne, przedsiębiorczość społeczna w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-11-21 16:34

Ostatni komentarz: Tak trzymać!
dodany: 2009.03.12 11:25:50
przez: benk
czytaj więcej
Będą działać razem dla Dolnego Śląska
2012-04-25 11:56

Kilkanaście podmiotów reprezentujących wszystkie sektory życia społeczno-gospodarczego przystąpiło do Forum Partnerów Społeczno-Gospodarczych. Porozumienie w tej sprawie podpisano podczas konferencji „Dobre prawo dla NGO”, która odbyła się w Krzyżowej koło Świdnicy. Praca w ramach forum ma na celu wspieranie administracji publicznej w podejmowaniu ważnych i strategicznych decyzji dla rozwoju województwa oraz poprawy jakości życia mieszkańców Dolnego Śląska. Ambicją Forum jest zdobycie zaufania zarówno społecznego, jak i administracji publicznej, poprzez merytoryczny wkład w dyskusję na tematy nierozerwalnie związane z rozwojem Dolnego Śląska.


Chcemy tworzyć mechanizmy wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk. Deklarację przystąpienia do Forum wyraziło 13 podmiotów reprezentujących wszystkie sektory życia społeczno-gospodarczego. Pomysł stworzenia Forum Partnerów Społeczno- Gospodarczych narodził się w głowach Marii Lewandowskiej- -Miki z Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych oraz Marcina Kowalskiego reprezentującego Polską Izbę Firm Szkoleniowych. Przedstawili ten pomysł Podkomitetowi Monitorującemu PO KL na Dolnym Śląsku, którego są członkami i inicjatywa nabrała już formalnego kształtu. Szczegóły Porozumienia dopracowywano także podczas jednego z warsztatów Spotkania Regionalnego Krajowej Sieci Tematycznej ds. Partnerstwa we Wrocławiu 23 lutego br.- Co daje Wam to porozumienie – pytamy wprost Marię Lewandowską – Mikę. - Dotarcie do szerszego grona osób i instytucji oraz możliwość realizacji pomysłów – podkreśla. Mimo że każda z organizacji ubiega się o środki unijne często z tych samych źródeł każdy z ich przedstawicieli chętnie podpisał się pod porozumieniem. - Teraz nasz głos jest jeszcze mocniejszy i bardziej wyraźny. To, co może wspólnie zrobić grupa osób i specjalistów w tym temacie, nigdy nie osiągnie jedna organizacja – kończy Maria Lewandowska – Mika, dyrektor Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. (red)
Źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: