sowie

Spółdzielnie socjalne, przedsiębiorczość społeczna w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-11-21 16:34

Ostatni komentarz: Tak trzymać!
dodany: 2009.03.12 11:25:50
przez: benk
czytaj więcej
Cersanit z pomocą dla spółdzielców
2012-08-20 15:38


Ponad 240 metrów kwadratowych płytek ceramicznych przekazała wałbrzyska fabryka Cersanit na rzecz Spółdzielni Socjalnej „Feniks” ze Mściwojowa. Materiały posłużą nowopowstającemu podmiotowi do remontu kuchni, w której przygotowywane będą posiłki dla dzieci z pobliskiego przedszkola. - Chętnie włączamy się w takie akcje, szczególnie że możemy pomóc osobom, które chcą działać dla swojej wsi i lokalnej społeczności. Przekazaliśmy zatem płytki ceramiczne, wyprodukowane w naszej fabryce oraz zaoferowaliśmy ich nieodpłatny transport. – tłumaczy Karol Chmielewski, prezes Cersanit III S.A. Płytki ceramiczne są prawdziwym darem dla powstającej spółdzielni socjalnej. Podmiot przejął dawny budynek komisariatu, który adoptuje do swoich potrzeb. Największym wyzwaniem jest remont kuchni, w której przygotowywane będą posiłki. Materiały, które zostały przekazane przez wałbrzyską fabrykę płytek Cersanit, posłużą do wykonania ścian i podług w pomieszczeniu.


Wtedy Spółdzielnia będzie mogła rozpocząć swoją działalność. - Chcielibyśmy w przyszłości wydawać posiłki dzieciom ze szkoły podstawowej, a także świadczyć usługi cateringowe w tym regionie. Na razie jednak mamy zapewnioną obsługę związaną z wyżywieniem naszych przedszkolaków – tłumaczy Ewa Zasławska, prezes Spółdzielni Socjalnej.„Feniks” prowadzić będzie również przedszkole w pobliskiej wsi Snowidza. Wcześniej podmiot zarządzany był przez wałbrzyskie stowarzyszenie Forum Aktywności Lokalnej, które pozyskało na to środki z Unii Europejskiej. Mimo zakończenia projektu, spółdzielcy widzą potrzebę dalszego funkcjonowania przedszkola, dlatego remontują placówkę, do której od września znowu będą uczęszczać dzieci. - Wiemy już, że będziemy mieli pod opieką osiemnaście maluchów. Nie udało się w tym roku pozyskać subwencji oświatowej, ale liczymy, że w przyszłości będą tutaj uczęszczały również dzieci z Jawora. W placówce mamy 24 miejsca – opowiada Małgorzata Baran, członkini podmiotu. Spółdzielnia Socjalna „Feniks” pozyskała również środki z funduszy unijnych, które pozwolą na zakup sprzętu gastronomicznego i wyposażenie kuchni. Nie są one jednak wystarczające, by wyremontować pomieszczenia na potrzeby działalności. Podmiot wdzięczny jest zatem za pomoc ze strony wałbrzyskiej fabryki oraz sponsorów, którzy wspierają spółdzielnię. - To dla nas naprawdę dużo znaczy – mówi Ewa Zasławska. – Dzięki wsparciu ze strony gminy, jak i pomocy firm, organizacji i osób fizycznych, udaje się realizować nasze cele. Sami jesteśmy na razie osobami bezrobotnymi, dlatego nie posiadamy własnych środków – podkreśla. Spółdzielcy liczą również, że w miarę rozwoju uda im się poszerzyć swoją działalność. „Feniks” prowadzić chce między innymi Eko-szkoły, promować gminę pod kątem turystycznym oraz wyremontować salę bankietową, na potrzeby imprez okolicznościowych. Sgt. Pepper
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: