sowie

Spółdzielnie socjalne, przedsiębiorczość społeczna w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-11-21 16:34

Ostatni komentarz: Tak trzymać!
dodany: 2009.03.12 11:25:50
przez: benk
czytaj więcej
Świętowali drugą rocznicę
2012-10-16 09:01


Dwulecie swojego istnienia świętowała spółdzielnia socjalna „Niepełnosprawni Aktywni”. Instytucja pomaga ludziom w trudnej sytuacji, zagrożonych marginalizacją w życiu społecznym. W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu. Spółdzielnię świdnicką niemal w całości tworzą osoby niepełnosprawne. Placówka daje szansę ludziom, znajdującym się w szczególnej sytuacji, zagrożonych marginalizacją społeczną ze względu na swoją niepełnosprawność lub bezrobocie.


Praca we spółdzielni daje szansę powrotu do życia społecznego i aktywności na rynku pracy. Jej członkowie oferują takie usługi jak mycie okien, sprzątanie mieszkań, prasowanie oraz robienie zakupów, za które pobierane są niewielkie opłaty.– Na co dzień zajmujemy się porządkowaniem grobów, w Urzędzie Miejskim prowadzimy punkt ksero. Dostarczamy pocztę do klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Naszą pracą chcemy dać też nadzieję innym, że warto próbować. Ludziom zdrowym nie jest łatwo znaleźć pracę, a co dopiero niepełnosprawnym.- informuje Bernadetta Przyborowska ze świdnickiej spółdzielni socjalnej – Cenię sobie, że udało się stworzyć spółdzielnię, która nie tylko niesie pomoc innym, ale również osobom niepełnosprawnym pomaga i pozwala mimo różnych przeszkód oraz trudności na wyjście z domów. Życzę, by kolejne pomysły się udawały i chciałbym podziękować za ofiarną pracę uśmiech i życzliwości, na którą mogą liczyć osoby odwiedzające Urząd Miejski – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. Izabela Patro
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: