sowie

Spółdzielnie socjalne, przedsiębiorczość społeczna w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-11-21 16:34

Ostatni komentarz: Tak trzymać!
dodany: 2009.03.12 11:25:50
przez: benk
czytaj więcej
Wystawa malarstwa w Spółdzielni Socjalnej Austeria Krokus
2008-12-29 11:05

Nie co dzień nadarza się taka gratka, jak otwarcie salonu wystawienniczego współczesnego malarstwa. Niechże żałują ci, co nie byli, bo 21 grudnia w Rzeczce, w Spółdzielni Socjalnej Austeria Krokus ruszyła Galeria z prawdziwego zdarzenia.
Na uwagę niewątpliwie zasługuje fakt, że komisarzem otwarcia był nie kto inny, jak sam Stanisław Przewłocki. Dla niewtajemniczonych warto może wyjaśnić, że ten wrocławski malarz – niezrównany mistrz akwareli – jest także autorem najmniejszych na świecie miniatur. Żeby ocenić kunszt artysty, trzeba oglądać te arcydzieła pod lupą. Aż trudno uwierzyć, że malarz podpisuje się na nich pełnym imieniem i nazwiskiem…


Taka znakomitość zwykle przyciąga innych. A wśród tych znaleźli się Wojciech Bartnik, którego akty wzbudzały spore zainteresowanie, oraz Marian Wódkiewicz, wystawiający obrazy z cyklu „Anioły”. Oczywiście w Galerii znalazły się także prace wielu innych twórców – chociażby rzeźbiącego w korzeniu, Ryszarda Kurowskiego, czy też energetyczne malarstwo Mikołaja Butkiewicza. Aby się o tym przekonać, warto odwiedzić Austerię Krokus…

Niewątpliwego smaczku imprezie dodał występ wrocławskiej flecistki, Agnieszki Kaćma, która grając między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha, wprowadziła do imprezy niepowtarzalny nastrój. Jej kameralna muzyka doskonale harmonizowała nie tylko z obrazami, ale także z odrestaurowanymi wnętrzami pensjonatu, o których walory zadbali właściciele: Barbara i Grzegorz Szwaja.

 

Wystawę uświetnili także sekretarz Gminy Walim Aleksandra Ignaszak oraz wójt, Adam Hausman, którzy z serca poparli inicjatywę stworzenia galerii malarstwa w Rzeczce. Tego samego zdania był również Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki. Obaj panowie w pełni docenili znaczenie powstania pierwszej od wielu lat galerii malarstwa na terenie gminy.

 

Zapewne w tym urokliwym zakątku Polski, nie brakuje miłośników sztuki. Powinni więc koniecznie odwiedzić nowo powstałą Galerię obrazów w Austerii Krokus. Serdecznie zapraszamy do Rzeczki!

 

tekst: Z. Niedzwiedzki / walim.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: