sowie

Spółdzielnie socjalne, przedsiębiorczość społeczna w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-11-21 16:34

Ostatni komentarz: Tak trzymać!
dodany: 2009.03.12 11:25:50
przez: benk
czytaj więcej
Spółdzielnie - Sposób na bezrobocie strukturalne
2009-01-12 12:03

rp.pl - Organizacje pozarządowe zakładają spółdzielnie budowlane, transportowe, opiekuńcze czy rolnicze. W ten sposób nie tylko proszą o datki, ale też same się utrzymują. Ponad 60 tys. osób pracuje w spółdzielniach socjalnych, towarzystwach wzajemnych czy stowarzyszeniach i fundacjach, które nie tylko zbierają datki na swoją działalność, ale też same produkują, tworzą czy oferują usługi.


- W Unii Europejskiej różne przedsięwzięcia ekonomii społecznej to prawie milion instytucji tworzących łącznie ok. 11 mln miejsc pracy i wytwarzających ok. 10 proc. PKB – wylicza Jakub Wygnański, szef Stowarzyszenia na rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych. W Polsce ich działanie jest niezbędne, by walczyć z bezrobociem. Ponad pół miliona bezrobotnych Polaków pozostaje bez pracy przez lata. Większość mieszka na wsiach, często popegeerowskich, gdzie bezrobocie jest bardziej chorobą społeczną niż problemem rynku pracy. Dodatkowo mamy najniższy wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych wśród wszystkich krajów UE.

I dlatego ważne jest, by organizacje pozarządowe (a jest ich ponad 65 tys.) umiały nie tylko zarabiać pieniądze, ale także tworzyć miejsca pracy dla trwale bezrobotnych.

Więcej informacji: www.rp.pl/artykul/5,246913.html



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: