sowie

Spółdzielnie socjalne, przedsiębiorczość społeczna w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-11-21 16:34

Ostatni komentarz: Tak trzymać!
dodany: 2009.03.12 11:25:50
przez: benk
czytaj więcej
Pracownicy socjalni obchodzą swoje święto
2010-11-20 09:48

Mniej niż rodzina, ale więcej niż urzędnik - taki słowami można określić pracowników społecznych, których zadaniem jest niesienie pomocy osobom potrzebującym w naszej gminie. 21 listopada obchodzą swoje święto.


Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Pracownicy głuszyckiego Ośrodka Pomocy Społecznej świętowali w piątek popołudniu, spotykając się w kameralnym gronie w Łomnickiej Chacie. - Wartością każdego pracownika socjalnego jest nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale przede wszystkim umiejętność otwarcia się na drugiego człowieka, życzliwość i empatia - mówiła podczas spotkania Joanna Fornalska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy, dziękując przy tym pracownikom za ich trudną i rzetelną pracę. Obecny na spotkaniu burmistrz Głuszycy Wojciech Durak, podkreślił zaangażowanie pracowników oraz ich dobrą organizację pracy. Podczas uroczystości zatrudnieni w głuszyckim OPS otrzymali z rąk dyrektor Fornalskiej symboliczne upominki.

 

 

Głuszycki Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął swoją działalność 1 maja 1990 roku. Obecnie zatrudnia 11 osób. Ich zadaniem jest realizacja zadań z zakresu pomocy społecznej. Działalność pracowników pomocy społecznej przebiega często w dość trudnych warunkach, wymaga wysokiej odporności psychicznej i opanowania, szczególnie w sytuacjach konfliktowych, jakie niekiedy mają miejsce w pracy z klientami. Dyrektor Joanna Fornalska, zapytana o sukces zawodowy odpowiedziała: - Pomoc drugiemu człowiekowi. Jeśli choć jedna osoba przyjdzie i powie, że dzięki nam jej się udało, to nie ma lepszej motywacji do pracy. Moim sukcesem jest też mój zespół: pracownicy są zintegrowani, rzetelnie wywiązują się ze swoich obowiązków i mimo ż niekiedy ich praca nie jest łatwa, zawsze są otwarci i życzliwi.

 

 

Obchody święta przypadają na 21 listopada. Data nieprzypadkowa, bowiem tego dnia w 1989 roku spotkali się w miejscowości Charzykowy Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego. Święto zostało oficjalnie ustalone na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990.

 

 

źródło: gluszyca.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: